LOGO

01. Môže ísť Pandomo na podlahové kúrenie?

Podlahy Pandomo sú veľmi dobrá voľba. Nevznikajú žiadne straty pri prestupe tepla z vykurovacieho poteru, okamžite sa prehreje. Bonusom môže byť možnosť kreatívneho stvárnenia dizajnu detským motívom v detskej izbe.

02. Čo sa stane keď mi na podlahu Pandomo niečo spadne?

Pokiaľ to bude ťažký predmet, povedzme plná fľaša s vínom, očakávajte stopu v podobe priehlbinky. Potom záleží na uhle dopadu svetla, či bude viditeľná alebo nie. Čo sa týka pevnosti v tlaku, podlaha Pandomo má podobné vlastnosti ako drevená dubová podlaha.

03. Šmýka sa na podlahe Pandomo?

Jeden zo spôsobov úpravy Pandoma sa volá “Kamenná podlaha”. To preto že sa na kameň veľmi podobá žilovaním. Aj úžitkové vlastnosti sú podobné podlahe z kameňa pokiaľ ide o protišmykovosť a vodoodpudivosť. Protišmykovosť zabezpečujú prípravky, ktorými sa podlaha udržiava.

04. Kde si najčastejšie dávajú ľudia Pandomo?

Najčastejšie sú to priestory, kde sa zdržiava návšteva to znamená hala, jedáleň, vstupné priestory. Aj Vám by som odporúčal použiť podlahu Pandomo tam, kde sa ňou dá popýšiť. Z Pandoma sa dajú vytvoriť krásne podlahy, ktoré sa zaručene nevyhnú obdivu. Skôr ako pozdrav od návštevy budete počuť kompliment a to určite poteší. Podlahu Pandomo nájdete aj v kúpeľni, v izbách dokonca v kotolni aj v garáži. Jedným slovom všade v interiéri domu či bytu.

05. Čo sa stane keď sa mi na podlahu Pandomo niečo vyleje?

Pri čistení podláh Pandomo platí pravidlo čím skôr tým lepšie. Znamená to toľko, že vyliatu tekutinu, alebo potravu treba hneď utrieť aby sa skrátil čas pôsobenia na podlahu. Bežným tekutinám je povrch odolný.

06.Treba podklad pod podlahu Pandomo špeciálne upraviť?

Toto je veľmi dobrá otázka, povedal by som kľúčová. Áno, najdôležitejšie pre aplikovanie podláh Pandomo je správne zhodnotiť podklad. Zhodnocujú sa vlhkostné pomery, zloženie a povrchová pevnosť poteru, rovinnosť povrchu ,dilatácie a pod. Ak podklad nevyhovuje ,musí sa prispôsobiť požiadavkám. Podmienky na stavbe sú vždy iné, preto je nevyhnutná obhliadka tvaru miesta.

07.Mám parkety, môžem ich kombinovať s podlahou Pandomo? Hodí sa to?

Presne túto kombináciu sme pre Vás, pre našich zákazníkov nafotili na rôznych fotografiách, ktoré nájdete na tejto stránke. Náš názor je taký, že kombinácia je veľmi vhodná.

08. Môžem použiť Pandomo na stenu v Kuchyni.

Áno môžete, pre inšpiráciu Vám poslúžia fotografie v našej galérii. Najviac exponované je miesto okolo sporáka. Vhodnými prípravkami ošetríme jeho povrch aby bol viac odolný a aby Vaše Pandomo bolo vždy čisté.

09. Kde sa dá kúpiť materiál na Pandomo.

Materiál nie je možné kúpiť ako tovar. Pandomo sa predáva ako služba a vykonávať tieto služby môže len certifikovaná spoločnosti, alebo osoba. Spracovanie je veľmi náročné na profesionálnu zručnosť a teoretickú zdatnosť. Týmto opatrením sa predchádza tomu, že by to robil kde-kto a nesprávnou aplikáciou by kazil dobré meno značke.

10. Môže ísť Pandomo na krb?

Znova platí pravidlo, že dôležité je posúdiť podklad. Pandomo ponúka systémové riešenie, kde je zabezpečená kontinuita medzi jednotlivými vrstvami. Pandomo je vhodné použiť na krb ,ba dokonca obohatí jeho povrch svojim šarmom a krb si vďaka nemu posilní svoj majestát. Váš krb sa stane centom obdivu a pastvou na oči.

11. Je podlaha Pandomo biologicky nezávadná?

Výrobky Pandomo sú vyrobené z prírodných zdrojov na báze cementu. Veľmi dobre sa osvedčili najmä vďaka tomu, že povrch je bez škár a veľmi jednoducho sa udržiava. Mikroorganizmy majú vďaka Pandomu potlačené podmienky pre ich množenie. Aj povrch stien je vysoko odolný a umývateľný. Odpoveďou na Vašu otázku môže byť niekoľko referencií zo zdravotných centier, lekární, dokonca operačných sál či mnohých detských zariadení všade vo svete.

12. Vidieť na podlahe Pandomo škrabance?

Podlahy Pandomo sa dajú zhotoviť vo viacerých stupňoch tvrdosti resp. oteru vzdornosti. Ja ich popíšem v poradí až po Pandomo s najvyššou odolnosťou: Pandomo Floor,Pandomo Loft,Pandomo Basic a Pandomo Terrazzo. Najviac zraniteľné je Pandomo Floor, ale už som spomínal že je pevné ako dubová podlaha. Keď budete po ňom posúvať skriňu je celkom možné že škrabanec vytvoríte. Bude ale vo farbe ,lebo profil Pandomo Floor je min. 5mm. Viditeľnosť záleží od uhla dopadu svetla, niekedy škrabanec nie je vidno vôbec. Povrchy Pandomo Terrazzo sú význačné obrovskými povrchovými pevnosťami. Neexistuje podlaha bez škrabancov, avšak najlepšie je zabrániť možnostiam ich vzniku.

13. Môže podlaha Pandomo popraskať?

Môže, a existuje niekoľko dôvodov:

 • zle zhotovený poter
 • zabudovaná vlhkosť
 • dynamické vplyvy
 • náhodilé zaťaženie ťažkým predmetom, zariadením
 • iné poruchy stavby

Treba si uvedomiť, že Podlaha Pandomo je finálny povrch a má funkciu dizajnovo a svojimi úžitkovými vlastnosťami obohatiť povrch poteru. V žiadnom prípade nemá funkciu zabrániť vzniku porúch, ktoré vplývajú na stavbu z rôznych príčin. Je pravda, že v niektorých prípadoch sa dá vzniku prasklín predísť a to je práve možné zistiť pri obhliadke. Tam treba urobiť opatrenia pre minimalizáciu podmienok pre ich vznik.

14. Môže ísť Pandomo aj na schody?

Môže a schody upravené systémovým riešením Pandomo vyzerajú veľmi pekne.

15. Môže ísť Pandomo aj do sprchy.

Toto je veľmi častá otázka a nie je na ňu jednoznačná odpoveď. Od výrobcu máme zadefinované, že nie, ale z praxe Vám odpoviem áno. A však, dôležité je vykonať spoľahlivé izolácie jednak podkladu ale aj povrchu Pandoma. Je dôležité zvýšiť odolnosť voči vode a čistiacim saponátom ktorými vykonávate bežné čistenie.

16. Ako sa čistí podlaha Pandomo?

Veľmi jednoducho .Navštívte naše Dizajnové centrum a tam vám čistenie najskôr predvedieme .Čistenie sa vykonáva špeciálnym mopom a roztokom určeným na údržbu podláh. Roztok sa z rozprašovača na mope rozplynie rovnomerne po podlahe následne sa podlaha stiera a leští. Výsledok je úžasný a často presviedča hlavne dámy, že mať doma Pandomo je správna voľba.

17. Prečo by ste mi odporúčali použiť na podlahu Pandomo.

 • Lebo sa dá farebne prispôsobiť aj najnáročnejším požiadavkám, Pandomom nič nepokazíte.
 • Je to podlaha bez škár a dá sa jednoducho udržiavať.
 • Zabudovaním Pandoma do podláh zvyšujete hodnotu Vášho bytu, čo môže mať rozhodujúci vplyv pre výšku prenájmu alebo predajnej ceny v prípade, že ho raz budete predávať.
 • Každý kto Vás navštívi Vás odmení obdivom a tichou závisťou.
 • Pandomo nemôže mať každý, lebo Pandomo nie je podlaha – Pandomo je umenie.
 • Pandomo je trendové. Keďže vás zaujíma tak trendová ste aj vy teda patríte k sebe.
 • Pandomo uvítali architekti a dizajnéri ako jedinečnú podlahu, či stenu ktorá pomáha vyniknúť ich prioritám v dozariadení interiéru.

18. Chcem sa spýtať, či inštaláciu vykonávate svojimi odborníkmi, ako aj aká je cena vykonanej práce?

Pre aplikáciu produktov PanDomo je nevyhnutné vlastniť certifikát. V ponuke je min. 6 možností pre realizáciu podláh a niekoľko možností pre úpravu stien. Z toho vyplýva vlastniť širokú škálu strojov a rôzneho špeciálneho náradia. Veľmi dôležitá je odborná zdatnosť v stavebníctve, pre správne zhodnotenie jestvujúceho stavu podláh a stien a návrh optimálnych riešení. Kalkulácia ceny je vecou každej aplikačnej firmy, ktorá si vypracuje ceny podľa vlastného kalkulačného vzorca. Pokiaľ sa chcete o produktoch PanDomo dozvedieť viac, odporúčame uprednostniť s nami osobný kontakt.

Máte nezodpovedanú otázku, na ktorú by ste radi poznali odpoveď? Neváhajte a napíšte nám ju na: info[zavináč]designfloors.sk!

Copyright © 2005 - 2024 PANDOMO.SK - NOVÉ DIMENZIE PRE ELEGANCIU.
Web site powered by WordPress. Designed by branor.
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Slider